Haber Üstü Reklam Alanı

Gazetemizden Atatürk Posteri ile İlgili Zorunlu Açıklama

8.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gazetemizde de yapılan bu haberle ilgili bir çok Gaziemirli, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın Atatürk’e olan bağlılığından şüphelerinin olmadığınıGaziemir Belediye Başkanlığından, AKP’li misafirleri ağırlarken yerinde olmayan Atatürk fotoğrafı ile ilgili gazetelerde çıkan haberlere karşılık, adeta geleneksel hale gelen bir zorunlu açıklama daha yayınlandı.

Gaziemir Belediye Başkanlık katında, uzun zamandır devam eden tadilat nedeniyle Atatürk fotoğrafının yerinde olmadığı belirtildi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın, Mustafa Kemal Atatürk’e, onun ilke ve devrimlerine olan bağlılığını, bir fotoğraf karesi ile yorumlamaya kimsenin cüret edemeyeceğini, bunların Gaziemir Belediyesi’nden rant talep eden, alamayınca da Başkan Arda’yı yıpratmak için fırsat kollayanların işidir dediği görüldü. 

Gazetemizde de yapılan bu haberle ilgili bir çok Gaziemirli, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın Atatürk’e olan bağlılığından şüphelerinin olmadığını, fakat özellikle AKP’li milletvekili, ilçe başkanı ve belediye meclis üyesi misafirlerini, tadilatı devam eden, Atatürk posterinin olmadığı bir makam odasında ağırlamanın, yanlışlığını dile getirdiler. 

Geçtiğimiz aylarda, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu’nun astığı, Atatürk fotoğrafının yerini değiştirenlere gösterilen tepkiyi hatırlattılar. Gaziemir Belediyesinin, kurumsal bir yapı olduğunu belirten Gaziemirli bazı vatandaşlar, madem tadilat devam ediyor, AKP’li misafirlerini niçin tadilatı devam eden, Atatürk posterinin dahi olmadığı bir makamda ağırlıyor diye sordular. Bu fotoğraf ile Halil Arda’nın Gaziemir Belediyesinin kurumsal kimliğine zarar verdiğini belirttiler.

Halil Arda’nın göreve geldiği günden bu yana Gaziemir’de yaşanan bir çok kötü olaylar nedeniyle, Türkiye ve İzmir gündeminden düşmediğini, ben bilirim, ben yaparım, anlayışı ile devam ettiğini, eleştiriye kapalı olduğunu, aleyhinde yazan tüm gazeteleri, kendisinden rant elde etmekle suçlamayı, ardından zorunlu açıklamalar serisine bir yenisi daha eklemeyi, geleneksel hale getirdiğini söylediler. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Birisine farklı, diğerine farklı davranılmaz. Saniye, dakika, saat, gün, hafta, ay ve yıl dediğin çok çabuk karşına dikiliyor. Ayrım ya da farklı davrandığın yüze sonr...

Gaziemir Net yerel internet gazetesi olarak, Basın ve Siyasette çektiğimiz ifade özgürlüğü sıkıntısına, bu panelden çıkacak sonuçlar ışık tutacaktır

16. Genel kurulda bir kez daha Bal-Göç genel başkanlığına seçilen Abdurrahim Nursoy, genel kurul da 1015 oy alarak seçimi farklı kazandı.

Yazmaya kalksam yazmakla bitmez ama, her işin sonu bize dokunuyor keşke bunu bilebilsek.