Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemirli Bir Aile İyi ve Temiz İnsanlardan Yardım Bekliyor

31.1.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Umarız iyi ve temiz insanlarız sözü slogan olarak kalmaz, yardıma muhtaç insanlara iyi ve temiz ellerimizi uzatır, onların sorunlarını çözebiliriz.İyi insanların yaşadığı,  biz iyi ve temiz insanlarız sloganının sıkça kullanıldığı ilçemizde, yardıma muhtaç bir aile adeta yardım çığlığı atıyor. Umarız iyi ve temiz insanlarız sözü slogan olarak kalmaz, yardıma muhtaç insanlara iyi ve temiz ellerimizi uzatır, onların sorunlarını çözebiliriz.  

Gaziemir’ de, 19 yıllık evli Songül ve Ali Dırmık (50) çifti, beyin tümörüyle savaşıyor. 2 yıl önce ameliyat olan ve beynindeki tümör alınan inşaat işçisi Ali Dırmık (45), eşi Songül'ün de beyin tümörü olduğunu öğrenince ikinci şoku yaşadı. Rahatsızlığından dolayı çalışamadığını ve hastalığın yanında maddi sıkıntı çektiklerini belirten Dırmık, kendilerine yardım edilmesini istedi.

Gaziemir’de oturan inşaat işçisi Ali Dırmık, 2 yıl önce baş ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Beyninde tümör olduğu belirlenen Dırmık, Haziran 2018'de ameliyat oldu ve beynindeki tümör alındı. Tedavisinin ardından hastaneden taburcu olan Dırmık, kekemelik, baş ağrısı, halsizlik ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Sağlık sorunları nedeniyle işine her gün gidemeyen Dırmık, eşi Songül Dırmık'ta da beyin tümörü olduğunu öğrenince ikinci şoku yaşadı. Kendisinin ve eşinin rahatsızlığının yanı sıra borçlarla da mücadele eden Dırmık çifti, 3 aydır ev kirasını ödeyemiyor. Çaresiz çift, hayırseverlerden yardım ve destek çağrısında bulunuyor.

'HAYIRSEVER İYİ İNSANLARDAN YARDIM BEKLİYORUM'

Çalışamadığı için maddi sıkıntı çektiklerini ifade eden Dırmık, "Haziran 2018'de ameliyat oldum ve beynimdeki tümör alındı. Ameliyattan sonra kekemelik başladı. Soğuklarda başım çok ağrıyor, halsizlik ve nefes darlığım var. Eşimin yeğenine borcumuz var onun yanı sıra bakkal ve 2-3 aydır kira borcum var. Zor yetiştiriyorum. Sağ olsun eşim tanıdıklardan borç almaya çalışıyor. İşime devam etmeye çalışıyorum ancak rahatsızlığımdan dolayı her gün gidemiyorum. Bu ay içinde 6 gün işe gidemedim. Baş ağrısı ve halsizlikten dolayı işime sürekli devam edemiyorum. Bugün de baş ağrım vardı, ancak ay sonunu çıkaramama korkusundan dolayı işe gittim. Soğuk ya da ağrı dinlemeden evimin giderlerini karşılamak için çalışmak mecburiyetindeyim. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum. Ellerinden gelen çabayı göstermelerini bekliyorum. Yiyecek, içecek ve kömür ihtiyaçlarımız da var. Eğer bizi görüp yardımcı olabilirlerse minnettar kalırım" diye konuştu.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, Kadın Kolları Başkanının virüse yakalanması sonrası yaptırdığı test sonucu pozitif çıktı.

Gaziemir Çarşı Meydanında düzenlenen resmi törende Atatürk anıtına çelenk sunumu yapan Gaziemir Kaymakamlığı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanlığı iki dakikalık sa...

TÜRKİYE YAĞMUR YAĞMADAN ISLANDIYSA, bu günde YAĞMUR YAĞMADAN ISLANIYORUZ sana saygı duyanlar, seni sevenler, seni anlayanlar olarak

%92’si deprem kuşağında olan bir ülkede, depreme karşı önlem almayan, önlem almamış olmanın sorumluluğunu da almayan, kendisi yüzünden yıkılan ocaklara, kaldırılan cen...

10 Kasım 1938 Saat 09:05’de tüm ülkede olduğu gibi, 82 yıl sonra ilçemizde de aynı gün ve aynı saatte anacağız