Haber Üstü Reklam Alanı

Gazetemiz 10 Yaşında

24.8.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

. Gazete olarak bugüne değin ilçemizde bir çok değişikliklere imza attık. Bazen doğru dediğimiz yanlış, yanlış dediğimiz doğru çıktı. İnsanız ve hata yaparız. Önemli olan yanlışı ve hatayı gördüğün zaman öz eleştiri yapmak, yanlışa ortak olmamaktır.24 Ağustos 2010 yılında yayın hayatına başlayan gazetemiz Gaziemir Net Yerel İnternet Gazetemiz, 10 yaşına girdi.

Geçmiş dönemde gazetemizin eleştirilen bakış açısına aferin, bravo, özgür gazeteci gibi söylemlerle gaz verenler, redaktör olarak yazılarımızı düzeltenler, köşe yazarlığı yapanlar, bugün yerelde konumları değişince gazetemize acımasızca ağır hakaret ederken, geçmiş dönemde ağır hakaret edenler konumları değişince bu kez aferin, bravo, özgür gazeteci, adamın dibisin gibi övgüleri söylem haline getirdi.

Oysa gazetemiz ne o zaman, nede bu zaman gazeteciliğe başladığı amatör ruhunu kaybetti, ne eleştirel bakış açısını yitirdi, yada söylenen övgülerle konumunu değiştirdi. Gazetecilik ilkelerini Uğur Mumcu’nun, İlhan Selçuk’un yazılarını okuyarak, devrimci kimliği ile birleştirip, yayın ilkeleri koyan gazetemiz, güçlüden yana değil her zaman, ezilenin, haklının yanında durma ilkesini kaybetti, yayın hayatına devam ettiği müddetçe de, kaybetmeyecek. Gazete olarak bugüne değin ilçemizde bir çok değişikliklere imza attık. Bazen doğru dediğimiz yanlış, yanlış dediğimiz doğru çıktı. İnsanız ve hata yaparız. Önemli olan yanlışı ve hatayı gördüğün zaman öz eleştiri yapmak, yanlışa ortak olmamaktır.

10 yıl önce yayın hayatına amatör ruh, duygu ve düşünce ile başlayan gazetemiz gaziemir net, on yıl içersinde 36 sayıdan oluşan görsel dergi, Gaziemir Net TV ile bir çok konu ve konuklarıyla okurları ve izleyicileri buluştu. Bu güne değin hiçbir iktidarın borazanlığını yapmayan, yandaş değil, özgür gazetecilik ilkelerini benimseyen gazetemizin çok zor şartlar altında, geçirdiği on yılda yaşadığı bütün zorluklara, hatalara, günahlara ve sevaplardan ders çıkartarak, amatör, muhalif  ve ilkeli duruşunu bozmadan yayın hayatının 10. Yılını kutlamanın, onurunu ve mutluluğu içersinde.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri son yıllarda hızla artmaktadır, kadına karşı şiddet ve kadın cinayetleri bireysel değil, toplumsal olaylardır.

Büyük zaferin 98. Yıldönümünde CHP Gaziemir İlçe Örgütü, Gaziemir Çarşı Meydanında bulunan Atatürk anıtında bir tören düzenledi.

Evlerimizi su bastı. Yavaş yağıyordu, birden yağmur bastırınca dere taştı.

Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, yaptığı devrimler, hizmetler içerisinde en önem verdiği ve üzerinde durduklarından biride eğitimdir.

Bazı yerler tarihle yarışır, tarihle anılırlar. Bir sevda, bir aşk, bir masal gibidirler. Unutmak istersiniz unutamazsınız, "hadi ya" dersiniz, vazgeçemezsiniz. Çıkıp ...