Haber Üstü Reklam Alanı

Pazaryerinde Kapatılan Çıkış Yangın Merdiveni Çıktı

27.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

İzmir Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire başkanlığı, oto park ta ve pazar yerinin içinde yapılması gereken, yeni yönetmeliklere uygun 13 maddelik rapor hazırlayarak, Gaziemir Belediye Başkanlığına bildirdi.



Gaziemir merkez pazaryerinde oto parka iniş ve çıkış yapılan, her hangi bir olumsuzlukta pazaryerinden acil çıkışı sağlayacak yangın merdivenin, Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı Necati Kırmaz’ın talimatı, Belediye Başkanı Halil Arda’nın onayı ile üzerine beton dökülüp kapatılması sonucu Gaziemir Belediye Meclisinde başlayan ‘yangın merdiveni dir’ ‘yangın merdiveni  de ğil dir’ tartışmasında son noktayı, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire başkanlığı koydu. 

2006 yılında Atıf Bey Mahallesinde hizmete giren Merkez Pazaryerinde bulunan, oto parka iniş çıkışı sağlayan, oto parktan Pazar yerine, Pazar yerinden oto parka acil geçişleri sağlayan, oto parka araçlarını bırakan Pazar esnafının mallarını tezgahlarına getirip götürmelerini sağlayan merdivenler, geçtiğimiz günlerde üzerine beton dökülüp kapatılmıştı.

AKP Gaziemir Belediye Meclis grup sözcüsü Uğur İnan Atmaca, merkez pazaryerinde yapılan bu uygulamanın, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye soktuğunu belirterek, konuyu İzmir Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığına taşıdı.

Gaziemir Belediye Meclisinde konuyu gündeme taşıyan AKP belediye meclis grup sözcüsü Uğur İnan Atmaca’nın, burası yangın merdivenidir kapatılması yanlıştır, söylemine belediye başkanı Halil Arda, yangın merdiveni değildir, başkan yardımcısı Necati Kırmaz’ın üzerine basa basa belirttiği biçimde ‘burası yangın merdiveni de-ğil-dir tartışması, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının hazırladığı raporda ‘kapatılan merdiven yangın merdivenidir’ raporu ile tartışma son buldu.

Gaziemir Pazaryerinde kapatılan merdivenin, yangın merdiveni çıkması ile İzmir Büyükşehir Belediye İtfaiye Daire başkanlığı, oto park ta ve pazar yerinin içinde yapılması gereken, yeni yönetmeliklere uygun 13 maddelik rapor hazırlayarak, Gaziemir Belediye Başkanlığına bildirdi.

AKP Gaziemir Belediye Meclis Grup sözcüsü Uğur İnan Atmaca, halkın can ve mal güvenliğini sağlayan yangın çıkış noktalarının, raporda belirtildiği biçimde acil olarak yapılmasını istedi. Konuyla alakalı olarak, İzmir Valiliği ve Gaziemir Kaymakamlığına başvurduklarını belirten Atmaca, Gaziemir Belediye Başkanı ve yardımcısının bir an önce İtfaiye Daire Başkanlığının hazırladığı raporun hayata geçirilmesini istedi.

Yeni yangın yönetmeliğine göre hazırlanacak merkez pazaryeri oto park çıkışının, belediye bütçesine ciddi bir maliyet çıkaracağını söyleyen Uğur İnan Atmaca, Gaziemir halkını yakından ilgilendiren konuların, birkaç kişinin inisiyatifi ile değil, meclis komisyonlarının aktif çalıştırılması ile doğru kararların verilebileceğini söyledi.

İzmir Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığının Hazırladığı Rapor

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir Belediye binasının başkanlık makamının arkasında duran

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın talebi doğrultusunda, 2019 yılında sözleşmeli memur olarak görev yapan 23 sözleşmeli memur’dan, 2020'de sadece iki isim ile sö...

2018 yılında Türkiye genelinde ses getiren, Gaziemir’i ülke gündemine taşıyan ‘Can Butonu’ sosyal projesinin gerçek sahipleri olan , eski Gaziemir Belediye Başkanı Hal...

Merkez Pazaryerinde Halil Arda’yı protesto eden broşürleri dağıtan Belediye İş Sendikası üyelerinin fotoğraflarını çeken, Gaziemir Belediyesi basın danışmanı Emre Döke...

Bugüne kadar İşçi sınıfına, sınıf sendikacığı yaparak önderlik eden ve bu konuda birçok bedel ödeyen Devrimci İşçi Sendikası DİSK’in, Gaziemir Belediyesi de işine son ...