Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediye Meclisi Gürültü Kirliliğine Son Vermedi !

7.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediye Meclisi Mart ayı 1. Birleşiminde, CHP’li belediye meclis üyesi Levent Çağlarsu’nun verdiği, Çevre Komisyonunda görüşülen ve Halil Arda’ya yakın komisyon üyeleri tarafından RET edilen gürültü kirliliğini önlenmesi adına önergesi de, belediye meclisinde karara bağlandı.Gaziemir Belediye Meclisi Mart ayı 2. Birleşimini 06-03-2020 Cuma günü Saat 18:00’de belediye meclis salonunda gerçekleştirdi.

Gaziemir ile Almanya arasında kurulan köprü, belediye başkanı Halil Arda, eş danışmanı Deniz Arda ve bazı bürokratların 26-04-2020 ile 02-05-2020 tarihleri arasında Almanya’nın Niedersachen Honnover şehri ile Avusturya’nın Tull şehirlerine yapacakları ziyaretle devam edilecek. 

Gaziemir Belediye Meclisinden, on bir ay içersinde üçüncü kez Almanya ziyareti için onay alan Belediye Başkanı Halil Arda, eş danışmanı Deniz Arda ve bürokratlar Gaziemir’de yapılması planlanan Duyu parkını ziyaret edecek inceleyecek, yetkililerden bilgi alacak. Yurt dışı ekibi bir haftalık gezi çerçevesinde Avusturya’nın Tull şehrinide ziyaret edecek, Tull Bahçesini de gezecek, incelemelerde de bulunacaklar. 

Gaziemir’de yapılması düşünülen Duyu Park’ın ilçemizin neresin de yapılması planlandığı, ne kadar bütçe ile hayata geçirileceği konusunda ne belediye meclisine, nede Gaziemir Kamuoyuna bu güne kadar her hangi bir açıklama yapılmamasına rağmen, belediye meclisi gezi ekibinin yasal harcamalarının Gaziemir bütçesinden karşılanmasına karar verdi. 

Gaziemir Belediye Meclisi Mart ayı 1. Birleşiminde,  CHP’li belediye meclis üyesi Levent Çağlarsu’nun verdiği, Çevre Komisyonunda görüşülen ve Halil Arda’ya yakın komisyon üyeleri tarafından RET edilen gürültü kirliliğini önlenmesi adına önergesi de, belediye meclisinde karara bağlandı.

 31 Mart yerel seçimleri öncesi Gaziemir kamuoyuna verilen seçim vaatleri arasında yer alan, başta Önder ve A.Yavuz Caddelerinde araçların çaldığı gereksiz kornaların yarattığı gürültü kirliliğini önlenmesi adına, ses ve görüntü kaydedici cihazların, ilçemiz ana arterlerine yerleştirilmesi ve uyarıcı levhaların asılmasını talep eden Levent Çağlarsu’nun önerisi CHP’li meclis üyeleri Murat Serin, Levent Çağlarsu ile Ak Parti ve MHP’li üyelerin kabul oyuna karşın, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve kendisine yakın meclis üyelerinin ret oy kullanmaları neticesinde,  CHP’li meclis üyesi Levent Çağlarsu’nun önerisi RET edildi.

Gaziemir’de özellikle minibüsleri yarattığı gürültü kirliğine kalıcı çözüm olacak, ses ve görüntü cihazları yerleştirilmesi ile gürültü kirliliğinin önüne geçilebileceği, Zabıta ile araç sahipleri arasında yaşanan tartışmaların da son bulması RET edildi. Yerel seçimlerde Gaziemir halkına verilen gürültü kirliliği en kısa zamanda son bulacak sözü de RET edildi. Gaziemir halkını çileden çıkaran gereksiz kornaları duymayan, bu işlemi gereksiz sayan, yönetmeliklerde bu konuda cezai yaptırım var diyerek topu bu güne kadar hiçbir işlem yapmayan idareye atan, ilçe halkını bu sorun ile baş başa bırakan başta Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve kendisine yakın meclis üyeleri oldu.

Gaziemir Belediye Meclisin de geleneksel hale gelen ülke gündemi tartışması yine saatlerce sürdü. Gaziemir’in sorunlarını çözümünü, belediyenin düzenlediği etkinliklere katılmak olarak algılayan bir çok meclis üyesi, ülke siyaseti ile ilgili bir çok eleştiri ve öneri getirmeyi tercih etmeye devam ettiler. 

AKP meclis grup sözcüsü  Uğur İnan Atmaca, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’yı belediyeyi devlet ciddiyeti çerçevesinde yönetmesini istedi. Geçtiğimiz aylarda sosyal medyadan yaptığı eleştirilerde isim vermemesine rağmen belediye başkanı Halil Arda’nın Zader Saylan isimli işçiyi tazminatsız işine son verdiğini, beş kişinin şahit olduğu bir başka olayda müdürüne hakaret eden işiçiyi tazminatını ödeyerek işine son vermesini bir kez daha eleştirdi. Uğur İnan Atmaca, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası, kişisel sosyal medya hesabından ordu’ya, polis’e ve Cumhurbaşkanına hakaretler içeren paylaşımlar yaptığını belirterek, bu konuda kendisinin yarından tezi yok Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi vereceğini belirtti.    

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildi

paranın yerine puanların geçtiği, sadece yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durması planlanan Sosyal Market adı altındaki sosyal projesi, Gaziemir Merkez Pazaryerini...

Gaziemir Belediye işçi kadrosunda kalan son 4 (dört) işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme, kalabalık bir grubun katıldığı törenle imzalandı.

Gaziemir Belediye Başkanı, bu kez işçiler için cömert davrandı. Kesilen cezaları 2004 model Golf Marka, dört yüz bin km’de ki aracımı satar, yine işçime bu cezaları öd...

Gaziemir Belediyesi'nin yürütmüş olduğu gayri hukuku süreç hepimizin sabırlarını zorlamaktadır.