Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemirli Memurlar Tabut Bıraktı

12.3.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, işlerine son verilen 30’a yakın işçiyle başlayan tartışması, pazarcı esnafı, küçük esnaf, sendika, memurlar, işçiler, kiracılar, kendisini iktidara taşıyan partisi, ilçe başkanı, meclis üyesi, taleplerini iletmek için belediye binasına gelen baba oğul’un dövülmesi, Cumhurbaşkanına hakaretler derken, Gaziemir ülke gündeminden düşmedi, tartışmalar hiç bitmediGaziemir Belediyesinde çalışan memurlar bugün bir kez daha Gaziemir  Belediye Başkanı Halil Arda’yı yaptıkları eylemle uyardı. Gaziemirli memurlar, Halil Arda şaşırma sabrımızı taşırma, Arda başkan elini cebimizden çek sloganları eşliğinde Gaziemir belediyesi önüne tabut bıraktı. 

31 Mart yerel seçimlerinden bu yana, ülke genelinde yaptığı icraatlarla, kamuoyunda en çok tartışılan belediyelerin başında gelen Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, işlerine son verilen 30’a yakın işçiyle başlayan tartışması, pazarcı esnafı, küçük esnaf, sendika, memurlar, işçiler, kiracılar, kendisini iktidara taşıyan partisi,  ilçe başkanı, meclis üyesi,  taleplerini iletmek için belediye binasına gelen baba oğul’un dövülmesi, Cumhurbaşkanına hakaretler derken, Gaziemir ülke gündeminden düşmedi, tartışmalar hiç bitmedi. 

Gaziemir’i yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşıyan Halil Arda, kendi imzaladığı toplu sözleşmede yer alan sosyal denge tazminatlarına, bana zimmet çıkar korkusuyla çalışanların maaşlarından iki bin tl’ye varan kesinti yapması, yapılan görüşmelerde geri atmaması çalışan memurları, bir kez daha, bu kez daha güçlü şekilde Taksim alanına dönen Gaziemir sokaklarına döktü.

Toplu sözleşmeden doğan haklı taleplerinin başkan Halil Arda tarafından gasp edilmesini asla kabul etmeyeceklerini belirten Tüm Yerel Sen Sendikasına üye Gaziemirli memurlar, başkan Arda’nın bu yanlıştan bir an önce dönmesini talep ettiler. Haklı mücadelelerine sonuna kadar devam edeceklerini belirten çalışan memurlar, Gaziemir halkının zarar görmesini asla istemediklerini, fakat başkan Arda’nın tutumunun devam etmesi halinde Gaziemir belediyesinde greve gideceklerini belirterek, eylemlerini sonlandırdılar.  

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildi

paranın yerine puanların geçtiği, sadece yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durması planlanan Sosyal Market adı altındaki sosyal projesi, Gaziemir Merkez Pazaryerini...

Gaziemir Belediye işçi kadrosunda kalan son 4 (dört) işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme, kalabalık bir grubun katıldığı törenle imzalandı.

Gaziemir Belediye Başkanı, bu kez işçiler için cömert davrandı. Kesilen cezaları 2004 model Golf Marka, dört yüz bin km’de ki aracımı satar, yine işçime bu cezaları öd...

Gaziemir Belediyesi'nin yürütmüş olduğu gayri hukuku süreç hepimizin sabırlarını zorlamaktadır.