Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir'de Vefa Tartışması

24.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediyesi tarafından belediyenin de yoğun çalışmaları olduğu ifade edilmesine rağmen, bizim talebimiz üzerine ve kaymakamlık araçlarına ilaveten, 6 araç ve 12 şoför görevlendirildi ve bugüne kadar özveriyle görev yaptılarGaziemir Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer Başkanlığında kurulan, ilçemizdeki 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sorunlarını çözüm bulmak amacıyla kurulan, bir polis memuru, bir din görevlisinin görev aldığı Vefa Destek Grubuna, 6 araç, 12 şoförle destek veren Gaziemir Belediyesi çalışanları, 22 Nisan 2020 Çarşamba günü Gaziemir Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer’in kararıyla, 34 gündür verdikleri emeklere teşekkür edilerek Vefa Destek Gurubundan çıkarıldı. 

 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın sosyal medyadan, Gaziemir Kaymakamlığı tarafından belediye araçlarımız ile görev yapan şoförlerimiz bize bir bilgilendirme yapılmadan geri gönderildi, kamu kaynakları israf olmasın açıklamasına karşı, sosyal medyadan bir açıklamada Gaziemir Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer’den geldi. Vefa gruplarımızda en başından bugüne kadar, Gaziemir Belediyesi tarafından belediyenin de yoğun çalışmaları olduğu ifade edilmesine rağmen, bizim talebimiz üzerine ve kaymakamlık araçlarına ilaveten, 6 araç ve 12 şoför görevlendirildi ve bugüne kadar özveriyle görev yaptılar, kendilerine teşekkür ederiz dedi.

Gaziemir Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer’in bu kararının ardından, ard arda gelen eleştiriler sonrası Vefa Destek Gurubuna hizmet emek amacıyla, Gaziemir’de bulunan diğer kamu kuruluşlarında bulunan araçlarla hizmet edeceğinin videosunu çeken Gaziemir Kaymakamı, dışarıdan araç kiralamayacağız sorunu kendi bünyemizde çözeceğiz mesajını verdi. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın Açıklaması

Gaziemir Belediyesi olarak Vefa Destek Grubu’nda görevlendirdiğimiz şoförler ve grubun kullanımına sunduğu araçlar, Gaziemir Kaymakamlığı tarafından bugün itibariyle geri gönderildi. Kaymakamlık bünyesinde kurulmuş gruba, 34 gün boyunca 6 araç, 12 şoförle destek verdik. Araçlarımız bu süre içinde 6 bin kilometre yol kat etti. 768 litre mazot harcadı. Bu görevi seve seve yaptık. 65 yaş üstü vatandaşların isteklerini karşılamak için canla başla çalıştık. Yüzlerce vatandaşımıza ulaştık. Bugün, Gaziemir Kaymakamlığı tarafından belediye araçlarımız ile görev yapan şoförlerimiz bize bir bilgilendirme yapılmadan geri gönderildi. Dışarıdan temin edecekleri araçlar ve görevlendirecekleri şoförler ile bu hizmeti vereceklerini söylüyorlar. Kamu kaynaklarının verimli kullanılması gerekiyor. Biz her koşulda vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Gaziemir Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer’in Açıklaması

İlçemizde vefa gruplarımızı kamuya ait araçlarla ve personelle takviye ettik. 15 Marttan beri ilçemizde 6 noktada hizmet veren 7 Vefa Sosyal Destek grubumuzla hem 65+ vatandaşlarımızın gündelik ihtiyaçlarını ve maaş ödemelerini gerçekleştirdik, hem de genel yasak günlerinde halkımızın acil ihtiyaçlarını giderdik. Bu süreçte vefa gruplarımız 4000’e yakın vatandaş talebine cevap vermiş oldular.

Vefa gruplarımızda en başından bugüne kadar Gaziemir Belediyesi tarafından, belediyenin de yoğun çalışmaları olduğu ifade edilmesine rağmen, bizim talebimiz üzerine ve kaymakamlık araçlarına ilaveten, 6 araç ve 12 şöför görevlendirildi ve bugüne kadar özveriyle görev yaptılar. Arifesinde bulunduğumuz Ramazan Ayı süresince belediyemizin gıda güvenliği ve hijyeni konularında görevleri yoğunlaşacağı için, belediyemizin işlerini kolaylaştırmak amacıyla araçlarını ve şöförlerini Ramazan boyunca iade ettik. Sonrasında duruma göre yeniden talep etmemiz söz konusu olabilecektir. Bu süreçte vefa gruplarındaki çalışmalarımızı Kaymakamlığımıza bağlı genel idare kuruluşlarının araç havuzunda bulunan hizmet araçlarıyla yürüteceğiz. Bu vesileyle çalışmalarımıza destek olan Gaziemir Belediyesi yönetici ve personellerine teşekkür ediyorum.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Levent Çağlarsu, geçtiğimiz günlerde benim kişisel Masenger hesabıma hiç tanımadığım bir kişi tarafından çok önemli bazı bilgiler gönderildi

paranın yerine puanların geçtiği, sadece yardımseverlerin katkılarıyla ayakta durması planlanan Sosyal Market adı altındaki sosyal projesi, Gaziemir Merkez Pazaryerini...

Gaziemir Belediye işçi kadrosunda kalan son 4 (dört) işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme, kalabalık bir grubun katıldığı törenle imzalandı.

Gaziemir Belediye Başkanı, bu kez işçiler için cömert davrandı. Kesilen cezaları 2004 model Golf Marka, dört yüz bin km’de ki aracımı satar, yine işçime bu cezaları öd...

Gaziemir Belediyesi'nin yürütmüş olduğu gayri hukuku süreç hepimizin sabırlarını zorlamaktadır.