Haber Üstü Reklam Alanı

Aykut Erdoğdu 'Halka Güveniyoruz Bu Seçimleri Kazanacağız'

18.4.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Bugün AKP İktidarının 15 Temmuz’da Feto’nun yapmaya çalıştığı darbe ile aynıdır, çünkü bunlar yapacakları seçimde halkın iradesini çalmak için yola çıkmıştır, Feto’dan hiçbir farkları yoktur dedi.CHP Gaziemir İlçe Başkanlığının düzenlediği, Ekonomiden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun katıldığı ‘ Büyüyen Ekonomide Vatandaş Nasıl Fakirleşti’ paneli Atatürk Kültür Merkezide yapıldı.

AKP- MHP ittifakının bugün aldığı erken seçim kararını değerlendiren Erdoğdu, biz hiçbir zaman halktan biz milletten korkmadık, milletin iradesinden korkmadık onun için seçim isteyenlere hodri meydan diyoruz dedi. Hodri meydan diyoruz çünkü biz haklıyız, biz halkız onun için güçlüyüz. Bu seçimlerde zalime karşı mazlum kazanacak. Diktatöre karşı demokrasi, saraya karşı halk kazanacak dedi. Önümüzdeki seçimlerde ne olacağını biz biliyoruz çünkü bu saray diktatörünü tanıyoruz dedi. Bu seçimlerin adil, eşit ve saydam bir seçim olmayacağını belirten Erdoğdu, kamu kaynaklarını sonuna kadar kullanacaklar, bazı kamu görevlileri sahada Recep Tayyip Erdoğan için hayasızca çalışacaklar, medya şu anda tam bir işgal altında hakkımızda her türlü iftirayı atacaklar fakat biz şunu da biliyoruz bu zulüm içersinde haklı olan, ezilen halk kazanacaktır dedi. Bugün AKP İktidarının 15 Temmuz’da Feto’nun yapmaya çalıştığı darbe ile aynıdır, çünkü bunlar yapacakları seçimde halkın iradesini çalmak için yola çıkmıştır, Feto’dan hiçbir farkları yoktur dedi. Bugünden itibaren geçmişi unutacağız, altmış altı gün gece gündüz çalışacağız, bu saatten sonra sen ben yok, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği var dedi. 

AKP’nin ekonomik açıdan neden erken seçim yapmak zorunda kaldığını açıklayan Erdoğdu, Yüzde yedi büyüdük derken, dolar karşında değer yitiriyoruz, büyüyen bir ekonomide halkın neyi beklediğini soran Erdoğdu, büyüyen ekonomide işsizlik azalır, fakat bizim ülkemizde işsizlik oranın yüzde on yedi olduğunu ve her geçen gün arttığını ve artmaya devam ettiğini söyledi. Recep Tayyip Erdoğan’ın on altı milyon yoksulu sömürdüğünü, yoksulluğu bitirmek gibi bir derdinin olmadığını aksine yoksulluğu yönettiğini söyledi. CHP’si iktidarında yoksulluğu bireceklerini çünkü bu halka yoksulluğu bitirme sözünü verdiklerini belirtti. Türkiye’de Bir Milyar TL’nin üzerinde bankada mevduatı olan kişi sayısının, yüz yirmi altı bin olduğunu, geriye kalan milyonlarca insanın aynı katakori de ve yoksul olduğunu söyledi. Sen, ben, biz bir yoksulluk sınırının bir tık üzerinde olabiliriz fakat milyonlarca insanlarla beraber yoldaşız, geçim sıkıntısı içersindeyiz, çocuklarımızın yarınlarını kurtarma telaşı içersindeyiz. Hiç kimsenin ben daha az yoksulum, sen daha çok yoksulsun demeye haklarının olmadığını, binde bire tekamül eden zenginlerin, binde doksan dokuzu yönettiğini söyledi. Binde bire tekamül eden zenginlerin bankalarda bulunan paraların dağılımında, bu sayının yüzde elli altıya çıktığını söyledi. Ülkede binde bir azınlığın serveti ele geçirdiğini, doktorunda, mühendisinde, boyacının da, makarna yardımı alanında aynı sınıfta olduğunu, bu sınıf bilincini halka anlatmak zorundayız dedi. 2012 yılında Türkiye’nin toplam borcunun 80 milyar dolar olduğunu, bugün bu borcun AKP iktidarı tarafında 480 milyar dolara  çıkartıldığını söyleyen Erdoğdu, bugün ki iktidarın açığı kapatabilmek için tefecilerden borç aldığını, yüksek faizle geri ödediğini ve bu borç deliğinin üretim olmadığı için her geçen gün büyüdüğünü, halkın sırtına daha çok vergi yükleyerek borcun kapatılmaya çalışıldığını söyledi. 24 Haziran’da yapılacak, baskın erken seçimi kazanacaklarını bir kez daha belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, bunun için mutlaka az önce anlattıklarımı sokak sokak, mahalle mahalle anlatılması gerekir dedi. 

CHP Gaziemir İlçe Örgütü tarafından düzenlenen panelde konuşan İlçe Başkanı Kasım Özkan, ülkede yerel olsun genel olsun, medyanın halka doğru bilgi vermediğini söyledi. Bunca baskıya rağmen, baskın erken seçimleri mutlaka kazanacaklarını söyleyen  Özkan, Recep Tayyip Erdoğan’ın sarayına  karşı, haklı olan halkın mutlaka kazanacağını belirtti.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Cumhur ittifakı belediye başkan adayı Nazmi Yılmaz, Bu güne kadar, Gaziemir’e hizmet eden tüm belediye başkanlarına ve şu anda görev yapan Halil İbrahim Şenol’a, vermi...

AKP İzmir Büyükşehir ve Gaziemir Belediye Başkan Adayları, AKP İktidarının 16 yıldır tek başına yönettiği ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeniyle, her geçen gün sayıla...

Özellikle AKP meclis aday listesinin üst sıralarında yer alan bir çok isim, Gaziemir siyasetinden çok uzak ve ithal aday olarak listenin üst sıralarında yer aldılar.

CHP Gaziemir Belediye Meclis listesinin tamamı, Gaziemir yerel siyaseti içersinde yer alan isimlerden oluştu

Gaziemir İlçesi Belediye Başkan Adayı Halil Arda anonsu ile yüzlerce Gaziemirli, ‘CHP İktidar Arda Başkan’ sloganı atarak Halil Arda’ya destek oldular.