Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir 95. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

8.9.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP’sinin 95. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Gaziemir Arda meydanında yapılan çelenk sunumuna katılan partililer, Gençlik Kollarının hazırladı ‘Benim İki Büyük Eserim Vardır Biri Türkiye Cumhuriyeti Diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ pankartı ardında fotoğraf çekildi.CHP’sinin 95. Kuruluş yıldönümü Gaziemir’de bir gün önce Atatürk anıtına çelenk sunumu yapılarak kutlandı. 

Türkiye Cumhuriyetini kuran, 9 Eylül 1923 günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk genel başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşunun 95. Yıldönümü nedeniyle, Gaziemir Abdullah Arda Meydanında bulunan Atatürk anıtına CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan önderliğinde çelenk sunumu yaptı. 

Atatürk anıtına CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, Kadın Kolları Başkanı Bengü Sayköse, Gençlik Kolları Başkanı Baran Manav ile birlikte çelenk sunumu yapan Özkan, CHP Genel Merkezinin Ankara’da hazırladığı program nedeniyle kuruluş yıldönümünü bir gün önce kutluyoruz dedi. Yarında Ankara’da ilk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkıp sevgimizi ve saygımızı CHP Türkiye olarak göstereceğiz dedi.  CHP Tarihinin şanla şerefle yazıldığını söyleyen CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, İnönü döneminde eleştiri konusu olan Öşür vergisini eleştirenlerin bugün mazottan litre başına 5 liraya yakın vergi aldığını söyledi. CHP’sinin 95 yıldır ulu bir çınar gibi ayakta durduğunu ve Türkiye’nin sigortası olduğunu söyledi. Anayasanın dokunulmaz maddelerini dahi değiştirmeye çalıştıran sağ iktidarların, CHP’sinin duruşu nedeniyle ilk dört maddeyi değiştiremediklerini ve değiştiremeyeceklerini söyledi. 

CHP’sinin 95. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Gaziemir Arda meydanında yapılan çelenk sunumuna katılan partililer, Gençlik Kollarının hazırladı ‘Benim İki Büyük Eserim Vardır Biri Türkiye Cumhuriyeti Diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ pankartı ardında fotoğraf çekildi. 95. Kuruluş etkinliğine, bir çok CHP Gaziemir eski İlçe Başkanı ve partililer katılırken, törene katılmayan Gaziemir Belediye Balkanı Halil İbrahim Şenol’u, Başkan Yardımcısı Önder Keskin temsil etti. Tören sonrası tüm partililer ARDA meydanında kahvehaneye geçti çay içti sohbet etti. 

İzmir’in kurtuluşu, CHP’nin kuruluş tarihi olan 9 Eylül’ün kutlaması, İzmir Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı program çerçevesinde, başkan adayı Muharrem İnce’nin katılımı ile 9 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek. Sabah Kapılar’dan başlayacak 9 Eylül yürüyüşü, resmi tören geçidi, solo türk gösterisi, havai fişek ve ışık sunumu, fener alayı, Haluk Levent Konseri ile adına yakışır şekilde kutlanırken, Gaziemir Şenlik alanında  Aleyna Tilki sahne alacak. 

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gerçek Gündem'in edindiği bilgiye göre, CHP'de 8 Kasım 2019 tarihinde mahalle delege seçimleri, 14 Aralık 2019 - 27 Şubat 2019 tarihleri arasında ise ilçe kongreleri y...

CHP Gaziemir İlçe Kadın Kolları Örgütü Muharrem ayı nedeniyle hazırladıkları Aşureyi, Gaziemir Merkez Pazar yeri girişinde dağıttı

Peki 12 Eylül 1980’de Gaziemir’de ne oldu. Askeri Cunta rejiminin Gaziemir’e girişi 26 Eylül 1980’de oldu. Aralarında benim de bulunduğum kadını, genci, çocuğu ve yaş...

CHP Gaziemir İlçe Başkanlığı yaklaşık 3 gün boyunca yanan ve binlerce ağacın yok olduğu orman yangınları için kampanya başlattı.

Meclis Üyesi Murat Serin ile uzun yıllardır siyasetten uzak, belediye başkanı H. Arda’ya yakınlığı ile bilinen, tek siyasi başkan yardımcısı Necati Kırmaz arasında, ‘...