Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir'de Delege Seçimleri Sonuçlandı Umut'lar Arttı Değerler Yüksel'di Beyaz Liste 237 Mavi Liste 127 Delege Kazandı

16.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Zaman zaman yükselen tansiyona rağmen, parti içi demokrasinin tam olarak işlediği, kaybedenin kazanını kutladığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, örgüt dinamiğinin arttığı bir mahalle delege seçimlerinden, CHP Gaziemir İlçe örgütü yüz akıyla çıktı.CHP Gaziemir İlçe Örgütü mahalle delege seçim maratonunu tamamladı. 16 Mahallede tamamlanan delege seçimlerini, örgüte emek veren, örgütü yakından tanıyan iki eski ilçe başkanı Umut Tekin, Yüksel Demirsoy ile mevcut ilçe başkanı Kasım Özkan’ın ekibiyle beraber gece gündüz demeden çalışıp hazırladı Beyaz liste, eski ilçe yöneticisi Ali Rıza Türkmen’in hazırladığı, eski belediye başkanı Halil İbrahim Şenol ile mevcut belediye başkanı Halil Arda’nın desteklediği Mavi listeye karşı, farklı kazandı. 

Geçtiğimiz hafta başlayan CHP Gaziemir mahalle delege seçimleri, bugün yapılan Emrez, Beyazevler, Binbaşı Reşatbey ve 9 Eylül mahalle seçimleri ile son buldu. 

Dokuz delegenin belirleneceği Emrez mahalle seçimlerinde yarışan Mavi liste 52, kırmızı liste 17 oy aldı. Dört delegenin belirleneceği Binbaşı Reşatbey mahalle seçimlerinde Mavi liste 23, Bayaz liste 7 oy aldı.

Beyazevler mahallesinde tek liste ile yapılan seçimlerde Beyaz liste 13 delege kazandı. Günün en hareketli delege seçimi 9 Eylül Mahallesinde oldu. 192 CHP Gaziemir üyesinin oy kullandığı, 21 delegenin belirlendiği seçimi, beyaz liste 110’a karşı, 76 oyla kazandı. 

CHP Gaziemir İlçenin Aralık ayı içersinde yapacağı ilçe kongresinde oy kullanacak, 17 doğal delege sayılan ilçe yöneticileri haricinde, sandıktan çıkan 364 delegenin 237’sini Beyaz, 127’sini Mavi liste kazandı.

Zaman zaman yükselen tansiyona rağmen, parti içi demokrasinin tam olarak işlediği, kaybedenin kazanını kutladığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, Umutların arttığı, değerlerin yükseldiği bir mahalle delege seçimlerinden, CHP Gaziemir İlçe örgütü yüz akıyla çıktı. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

İl Başkanlığı için henüz bir aday açıklaması bulunmazken, il başkanını seçecek olan 600 il delegesi ise belli oldu.

Kadın örgütünün kendi emekleriyle hazırladıkları çorbaları, kaplarına yerleştirip sokağa çıkan İlçe örgütü, toplu ulaşımı kullanan öğrencilere, işlerine gitmek üzere y...

CHP Genel merkezinin, Gaziemir Belediye Başkanının ismini açıklamasına kısa bir süre kala, İzmir’den yazılmış CHP Genel Merkezinden çıkmış bir mektup, Gaziemir siyasi ...

CHP Gaziemir İlçe Yönetim kurulu ilk toplantısında, bazı organlarda görev alacak isimlerde belli oldu

Gaziemir Belediyesinde bu güne kadar hiç olmamış bir ihaleyi almakla suçlanan CHP’li Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, bu ihale ne zaman oldu, bu ihaleye...