Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir Vizyon Arayışınla Kongreye Gidiyor

6.12.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ve yönetimini kendi vizyonuna uymadığını, önümüzdeki dönemde çalışmak istemediğini belirten bir açıklama yapmıştı.Geçtiğimiz günlerde delege seçimlerini yoğun katılım ve bol tartışmalarla yapan CHP Gaziemir İlçe, 22 Aralık Pazar Saat 11:00’de Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda olağan kongresini yapacak.

Gaziemir’in on altı mahallesinde delege seçimlerini tarihi bir katılım ile gerçekleştiren CHP Gaziemir İlçe’de, Temmuz ayından bu yana ilçe başkanlığına aday olacağını açıklayan, hazırladığı mavi liste ile bir çok mahallede delege seçimlerini kazanan Ali Rıza Türkmen dışında ben aday olacağım diyen bir isim henüz yok.

CHP Gaziemir ilçe başkanı Kasım Özkan’ın devam edeceği, tekrar aday olacağı konuşuluyor. Kasım Özkan’ın resmen henüz ben aday olacağım veya olmayacağım konusunda bir açıklaması yok.

Delege seçimlerinde mavi listeye destek veren Gaziemir Belediye Başkan, yardımcıları ve çok yakın arkadaşları, bu günlerde harıl harıl kendi vizyonlarına uygun bir ilçe başkan adayı arayı içersine girdikleri belirtiliyor. Bu konuda Gaziemirli, genç, hukukçu, Gaziemir ve Büyükşehir belediye meclis üyesi olan bir ismi aday gösterilebileceği, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile bu konuda bir görüşme yapıldığı da belirtiliyor.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan ve yönetimini kendi vizyonuna uymadığını, önümüzdeki dönemde çalışmak istemediğini belirten bir açıklama yapmıştı. Geçtiğimiz kongrede Halil Arda’yı il delege listesine yazan ve beraber hareket eden  Kasım Özkan’ın, o dönem ki vizyonluğu ile bu dönem ki vizyonsuzluğu nedir? sorusuna, CHP Gaziemir ilçe başkanı Kasım Özkan henüz bir yanıt vermedi. 

22 Aralık Pazar günü Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda yapılacak CHP Gaziemir İlçe Kongresinde, Kasım Özkan ile Temmuz ayında aday olacağını açıklayan Ali Rıza Türkmen’in ilçe başkanlığı için yarıştığı bir seçim olabilir. 

Mavi listeye destek vermesine rağmen, bu güne kadar Ali Rıza Türkmen’e destek olacağını açıklamayan Halil Arda ve çekirdek ekibinin, kendi vizyonlarına uygun bir ilçe başkan ismini ikna etmeleri ve aday göstermeleri halinde, uzun yıllar sonra CHP Gaziemir’de üç aday ismin yarıştığı bir kongreye sahne olabileceği belirtildi.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

İl Başkanlığı için henüz bir aday açıklaması bulunmazken, il başkanını seçecek olan 600 il delegesi ise belli oldu.

Kadın örgütünün kendi emekleriyle hazırladıkları çorbaları, kaplarına yerleştirip sokağa çıkan İlçe örgütü, toplu ulaşımı kullanan öğrencilere, işlerine gitmek üzere y...

CHP Genel merkezinin, Gaziemir Belediye Başkanının ismini açıklamasına kısa bir süre kala, İzmir’den yazılmış CHP Genel Merkezinden çıkmış bir mektup, Gaziemir siyasi ...

CHP Gaziemir İlçe Yönetim kurulu ilk toplantısında, bazı organlarda görev alacak isimlerde belli oldu

Gaziemir Belediyesinde bu güne kadar hiç olmamış bir ihaleyi almakla suçlanan CHP’li Gaziemir Belediye Meclis Üyesi Levent Çağlarsu, bu ihale ne zaman oldu, bu ihaleye...