Haber Üstü Reklam Alanı

“Sosyal Devlet” tam da şimdi

6.5.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Kirası, vergisi, sigortası, stopajı, elektiriği, suyu, kredi ödemesi ve yazmakla bitmeyecek vergi kalemleri derken esnafın ayakta kalabilmesi ve o kepenkleri normal olarak açabilmesi adeta mucize gibi.11 Mart’tan bu yana Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kepenk indiren küçük esnafa “11 Mayıs’ta hazır olun, normale dönüyoruz.” denilse de bu dönüş sadece sözde kaldığı için mevcut şartlarda esnaf normale dönemez. Normalde zaten yükü büyük olan esnafın bu salgın döneminde yükü iyice ağırlaştı. Küçük ve Orta büyüklükteki esnaflarımızın yeniden işlerine dönebilmesi ve tekrar istihdam yaratabilmeleri için gerçek bir destek paketi açıklanmalıdır.

“Sosyal Devlet” tam da şimdi

Kirası, vergisi, sigortası, stopajı, elektiriği, suyu, kredi ödemesi ve yazmakla bitmeyecek vergi kalemleri derken esnafın ayakta kalabilmesi ve o kepenkleri normal olarak açabilmesi adeta mucize gibi. Bu nedenle esnafımız için devletin babalığını yapması tam da şimdi acil olarak gerekli.

Kamu spotunda Damat Bakan’ın söylediği krediler, 200 Milyar Lira sözde yardımların yerini bulmadığı, yaraya merhem olmadığı aşikârdır.

Yine “Damat Bakan” “burası çok önemli” iddiası ile “dolar 7 lira olacak diyenler daha çok bekler” açıklamasını yapmış, ancak akıllarla aday edercesine yarım doların 3,52 TL olduğu açıklanmıştır. Tekrardan raflarına dizecekleri ürünler, hizmet üretecekleri malzemeler dolar üzerinden fiyatlanan esnafın, bu dönemde dolarında artışı nedeniyle var olan borcuna borç katılmıştır. Bu şekli ile esnaflarımızın normale dönmesi mümkün değildir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmalıdır.

TBMM en zor şartlarda savaş dönemlerinde dahi açık kalmış, çalışmış ve çözüm üretmiştir. Esnaf kepenklerini açmadan önce TBMM biran evvel açılmalı seçilmiş milletvekilleri bu konuda görüşleri söyleyebilmeli, önerilerini sunmalı, gerçek destek paketini yasallaştırmalıdır ki gerçek normalleşme öyle hayata geçebilsin.

“Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir”

En önemli değere, Cumhuriyet’e sahip olan ülkemiz; çıraklık, kalfalık, ustalık ve başkanlık döneminde elindeki tüm değerleri son 18 yılda satılmış, heba edilmiş, kendi kendine yetemez hale getirilmiştir.

Esnafından işçisine, işini kaybeden vatandaştan atanamamış öğretmenine, geleceğini sınava bağlamış öğrencisinden üreten çiftçisine kadar herkes yani tüm Ulus; Ulusa Sesleniş ile çözüm beklemekte ama maalesef hayal kırıklığı yaşamaktadır. Sadece kendi oyunu pekiştirmek amacı ile kendisi gibi düşünmeyenler hakkında ağza alınmayacak cümlelerle seslenmesinin nedeni anketlerin sonucunun vermiş olduğu tedirginlikten başka bir şey değildir. Abbas gidicidir.

Bu dönemde Cumhuriyet Halk Partisi’nin örgütleri ve belediyeleri, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi; kimsesizlerin kimsesi olmuştur. İlk seçimlerde Abbas’ın yolcu edilmesi ile kurulacak olan halkın iktidarında sosyal düzen yeniden sağlanacak ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve emanet ettiği Cumhuriyet ayrım gözetmeksizin memleketteki tüm vatandaşlarının kimsesi olacaktır.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Gaziemir yerel siyasetinin tanımadığı bir çok ismi yönetim kurulu listesine alan AKP Gaziemir İlçe Başkanı Serdar Muçay...

Hukukun üstünlüğüne inanan, hukukun bağımsızlığını savunan Cumhuriyet Halk Partisi'nin mensupları olarak, yargıya intikal etmiş konular hakkında beyanat vermeyi kendim...

Gaziemir Belediye Başkanı bir meclis üyesine vekalet vererek ve hiçbir açıklama yapmadan üç günlük izne ayrıldı...

CHP Gaziemir Gençlik Örgütü pandemi sebebi ile gerekli önlemleri ve kurallara uyarak, Gaziemir Karakolu'nun önünde polis baskısı altında konuyla ilgili basın açıklamas...

Merkezi hükümetin, belediyelerin en önemli ekonomik kaynaklarının başında gelen İller Bankası paylarında, yüzde elli kesinti yapmasını eleştiren Gaziemir Belediye Başk...