Haber Üstü Reklam Alanı

Gaziemir Belediyesinde Sıra Başkanın Kendi Atadığı İsimlere Geldi

22.9.2020
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Gaziemir’in adını kısa süre içersinde yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşımayı bilen başkan Arda, Türk Dil Kurumuna kazandırdığı ‘Onursal Koordinatör’ sıfatı ile şimdiden tarih sayfalarına adını yazdırdı.Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda göreve geldikten sonra, bir dönem önceki belediye başkanı Halil İbrahim Şenol’un çaycısına kadar varan yaptığı değişiklikler sonrası hız kesmedi, değişim bu kez kendi atadığı isimlere geldi.

Gaziemir’in adını kısa süre içersinde yaptığı icraatlarla ülke gündemine taşımayı bilen başkan Arda, Türk Dil Kurumuna kazandırdığı ‘Onursal Koordinatör’ sıfatı ile şimdiden tarih sayfalarına adını yazdırdı. 

Göreve geldikten sonra Gaziemir Belediyesinin hafızasını silen atamalar yapan, ‘Onursal Koordinatör’ ve başkan Arda, eski dönemden değiştirecek kimse kalmayınca, rotayı bu kez kendi atadığı isimlere yönlendirdi.

Geçtiğimiz aylarda kendi atadığı Yazı İşleri Müdürü olan iki ismi, Basın Yayın Halkla İlişkiler müdürü olan bir ismi, görevden alırken, uzun yıllardır Gaziemir’in imarını dizayn eden başkan yardımcısı Mitat Kale ile Barış Çağlar Çelik’i Sarnıç hizmet binasında Arge ismini verdiği birime atadı. 

Onursal Koordinatör, Gaziemir Gönüllü Kadınlar Derneği Başkanı (GGKD), Dış İlişkiler Birim Sorumlusu, Gaziemir Belediye Başkanın Eşi Deniz Özuğur ile Başkan Arda’nın istemediği, Sarnıç hizmet binasınan gönderdiği CHP İzmir il ve ilçe yöneticilerinden sonra, bu kez görevden alma sırası Sarnıç hizmet binasından sorumlu siyasi başkan yardımcısı Nevin Mutlu’ya geldi. 

Uzun zamandır başkan Arda ve Onursal Koordinatör arasında ayrışma yaşayan, Sarnıç hizmet binasından sorumlu siyasi başkan yardımcısı Nevin Mutlu, dün açılışı gerçekleştirilen Aktepe – Emrez ile Binbaşı Reşatbey Mahallesi Taziye Evi törenleri sonrası, hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alındı. 

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ve Onursal Koordinatör eşinin yanlışlarına uzun zamandır suskun kalan bir grup meclis üyesi, Başkan Arda’nın CHP Gaziemir İlçe Başaklığının 30 Ağustos Zafer Bayramı ile İzmir’in kurtuluşu, partinin kuruluşu için Gaziemir Çarşı Meydanında düzenlediği törenlere meclis üyelerine katılmama çağrısı yapması, bardağı taşırdı. 

Dün yapılan Aktepe – Emrez ve Binbaşı Reşatbey mahalleleri Taziye evi açılışlarına katılan bir grup meclis üyesi ve Başkan Yardımcısı Nevin Mutlu’u, açılış törenlerinde toplu resimlere girmemesi ile ayrılık resmiyete döküldü. Sarnıç Hizmet Binasından Sorumlu siyasi başkan yardımcısı Nevin Mutlu görevden alındı yazısı kendisine tebliğ edildi.

 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Tereyağ insan vücudu için önemli bir madde, fakat fazlası zararlı. Tabi ki bir vücudun o yağı ne kadar zamanda yaktığı da çok önemlidir. Örneğin bir konu hakkında yal...

Levent Çağlarsu, ne İl Disiplin Kuruluna, nede İl yöneticilerin den oluşan Disiplin Komisyonuna yazılı veya sözlü her hangi bir savunma vermeyeceğini belirtti.

Salt çoğunluğun sağlanması için 12 meclis üyesinin katılması gerekiyor. Yani bu durumda grup kararı yok. İl başkan yardımcıları da katıldığı için onlar da şahit

CHP Meclis grubuna katılan toplam on bir meclis üyesi, alsa alsa ancak temenni kararı alır. Alınan başka hiçbir karar CHP Tüzüğü gereği asla gurup kararı olarak sayılm...

Ülke siyaseti şahsım ben anlayışına yenik düşerken, ilçemiz Gaziemir’de bu anlayıştan en fazla etkilenen ilçelerin başında geldi. Görevi talep etmesinde ve göreve gelm...