Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir Belediye Meclis Gurubunu 'Şahsım Ben Siyaseti Böldü'

5.1.2021
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

CHP Meclis grubuna katılan toplam on bir meclis üyesi, alsa alsa ancak temenni kararı alır. Alınan başka hiçbir karar CHP Tüzüğü gereği asla gurup kararı olarak sayılmaz, bağlayıcılığı olmaz denildi.Gaziemir Belediye Meclisinde dün yaşanan denetim komisyon seçimlerinden şikayetçi olan şahsım ben siyasetçisi Halil Arda, şikayetini  CHP İzmir İl Başkanlığı yerine, Ankara’ya CHP Genel Merkezine dokuz meclis üyesi ile beraber giderek konuyu genel merkez yöneticilerine aktaracağını açıkladı. 

Cumhuriyet Halk Partisinin Gaziemir Belediye Başkan Adayı olarak  2019 yerel seçimlerini kazanan, seçildiği günden bu yana CHP Gaziemir İlçe Başkanlığını ziyaret etmeyen, ilçe binasına adım atmayan, destek olmayan şahsım ben siyasetçisi Halil Arda, İzmir’in diğer CHP ilçe örgüt ziyaretleri yaparak icraatlarını  Bergama’dan Kiraz’a, Dikili’den Çeşme’ye kadar gerçekleştirdiği CHP ilçe ziyaretleri ile Gaziemir icraatlarını anlatmasına kimse bir anlam verememişti. Çoğu ilçeden, başkan istersen sen bunları belediye başkanı olduğun ilçe başkanlığına git anlat, nasihatları alarak ilçesinin yolunu tutmuştu. 

Şahsım ben siyasetçisi Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, yanlış adrese gitme alışkanlığına bir yenisini daha ekledi. Gaziemir Belediye Meclisinde yaşanan bir olayın şikayetini CHP İzmir İl Başkanlığına iletmeden, CHP Genel Merkezine gitmesinin örgütsel hiyerarşiye uymadığını, CHP Genel Merkezinden Gaziemir’e sadece yine nasihat alarak geri döneceği belirtildi. 

Gaziemir belediye meclisi 2021 yılının ilk toplantısı öncesi CHP meclis üyelerine grup çağrısı yapıldı. Covit 19 tedavisi devam eden CHP Gaziemir İlçe Başkanı Kasım Özkan, gurup toplantısına katılamayacağını belirterek, guruba başkanvekili olarak görünen meclis üyesi İzel Zenginobuz’un başkanlık edeceği belirtildi. CHP Gaziemir Meclis grubu ilçe ve belediye başkanı ile birlikte yirmi meclis üyesi, toplamda yirmi iki meclis üyesinden oluşuyor. CHP Tüzüğü gereği grup kararını salt çoğunlukla, yani on iki kişi ile alabilen CHP Meclis grubuna katılan toplam on bir meclis üyesi, alsa alsa ancak temenni kararı alır. Alınan başka hiçbir karar CHP Tüzüğü gereği asla gurup kararı olarak sayılmaz, bağlayıcılığı olmaz denildi. 

Hal böyle iken, CHP Gaziemir Belediye Meclis gurubunun almış olduğu hiçbir bağlayıcı karar yok iken, kendi aralarında toplanan on bir meclis üyesi arkadaş, denetim komisyonuna kendi aralarında belirlediği İzel Zenginobuz, Meral Yiğit, Ali Kavasu ve MeraL Yiğit’i aday gösterir. On bir belediye Meclis üyesi arkadaşın kendi aralarında yaptığı toplantıya katılmayan on CHP’li belediye meclis üyesi içersinden denetim komisyonuna aday olacak var mı, yok mu diye sormadan, kamuoyuna yalan ve yanıltıcı beyanlarda bulunarak, arkadaş toplantısını grup toplantısı olarak lanse edildiği belirtildi.

Gaziemir Belediye Meclisinde yapılan denetim komisyonu seçiminde alınmış bir grup kararı olmadığı için CHP’li meclis üyeleri Ünal Işık, Bengü Sayköse, Murat Serin ve Levent Çağlarsu’da aday oldu. Kapalı zarf usulü yapılan seçimde 6 AKP’li, 2 MHP’li, 20 CHP’li Meclis üyesi, belediye başkanı ile birlikte toplamda 29 oy kullanıldı. Denetim komisyon seçim sonuçlarına göre CHP’li adaylardan Ünal Işık 19, Bengü Sayköse 19, Murat Serin 18, Levent Çağlarsu 18, Sercan Doğan 11, Meral Yiğit 11, İzel Zenginobuz 10. Ali Kavasu 10 AKP’li aday Uğur İnan Atmaca 12 oy aldı.

Denetim Komisyonu seçimleri kapalı oy zarfı ile yapılmasına, kimin zarfa hangi isimleri yazdığı belli olmamasına rağmen, denetim komisyonuna seçilen Ünal Işık, Bengü Sayköse, Murat Serin ve Levent Çağlarsu’nun aldığı 18 – 19 tercihle, AKP ve MHP’li üyelerin oylarına ihtiyaçları olmadan da denetim komisyonuna seçilebileceğinin hesabını yapamayan mali müşavir, şahsım ben siyasetçisi Halil Arda ve havarileri, aynı partiden denetim komisyonuna seçilen meclis üyesi arkadaşlarına çamur atarak, yalan beyanlarda bulunarak, kamuoyunu yanıltacak açıklamalar yaparak parti suçu işledikleri belirtildi. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Tereyağ insan vücudu için önemli bir madde, fakat fazlası zararlı. Tabi ki bir vücudun o yağı ne kadar zamanda yaktığı da çok önemlidir. Örneğin bir konu hakkında yal...

Levent Çağlarsu, ne İl Disiplin Kuruluna, nede İl yöneticilerin den oluşan Disiplin Komisyonuna yazılı veya sözlü her hangi bir savunma vermeyeceğini belirtti.

Salt çoğunluğun sağlanması için 12 meclis üyesinin katılması gerekiyor. Yani bu durumda grup kararı yok. İl başkan yardımcıları da katıldığı için onlar da şahit

Ülke siyaseti şahsım ben anlayışına yenik düşerken, ilçemiz Gaziemir’de bu anlayıştan en fazla etkilenen ilçelerin başında geldi. Görevi talep etmesinde ve göreve gelm...

Korona virüs salgını başladığı günden bu yana, maske, mesafe ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya bağlı bir şekilde örgütünün başında mücadeleye devam eden CHP Gaziemir İ...