Haber Üstü Reklam Alanı

NASIL BİR CHP BÖYLE...

21.4.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırCHP bu ülkenin Devrimci Yurtsever Tam Bağımsızlık ilkelerine bağlı olarak ALTI ok üzerine kurulmuş bir partidir. Kuruluş felsefesini de NUTUK tan alır bunu anlamayanlar bu çizgiden çıkarmak için uğraş verenler Emperyalizm in emrine girmiş gizli uşaklarıdır.

Bu başlık altın da 2002 den günümüze gelinceye kadar izlenen politikalara baktığımız da başarı grafiğinin yükseldiği 1 Mart teskeresi için verilen mücadele sonucu ret  edilmesi  büyük olumlu bir direniş simgesi olmuştur.  Fakat parti içi anti demokratik uygulamalar adamcılığa bağlı gruplaşmalar sonucu vekil ve diğer yerel yönetim atamaları ve özellikle muhtar bile olamayacak siyasi yasaklı biri için yas dışı hile ile seçim iptali yasa değişimi alet olması chp nin bu tarihi hataya imza atması büyük hata olmuş halkın gözün de itibar kaybetmiştir.

Bu teskerenin intikamını almak için Bop projesi kapsamın da gelişen süreç için de parti için de Kemal KILIÇDAROĞLU nun yıldızı parlatılmaya başlatılıyor bu kapsam da kendisine bir takım yolsuzluk dosyaları verilerek parti içi ilerlemesi sağlanılıyor en son İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına hazırlanıyor ve uygulamaya konuluyor. Bu CHP için de BOP un gizli emellerine ulaşması için ilk aşamasıy dı 1 MART teskeresi intikamı aiınmak isteniyordu. CHP nin altı oku kırılmak tam bağımsızlık Devrimci  çizgisin den  çıkarılma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor ve Deniz Baykal’ a kaset operasyonu yapılarak genel başkanlıktan istifası tüm medya saldırısı ile sağlanıyor ilk aşama tamamlanıyor.

Kongre yolu açılarak Kemal KILIÇDAROĞLU  genel başkan yapılır parti içi demokrasi lafları söylemleri ile umut ışığı olması sağlanır insanlara sempatik gösterilmeye çalışılır. Birden söylemler değişir biz eski CHP değiliz yeni chp söylemleri başlar sanki bu ülkenin kurucu unsuru olan felsefeyi inkar etme kafaları karıştırma söylemleri yayılır tabiî ki medya yolu ile kendisini buraya monte edenler ile gizli ajandaları gündeme gelmeye başlar. İlk seçim de parti için deki Devrimci altı oktan taviz vermeyen vekilleri  budamak oldu yerel yönetim ve il başkanlıkları da bu çizgiye göre dizaynı başladı yani BOP projesine uygun devşirmeler partide vekil yapılarak yönetime monte edilerek böylece Emperyalist dönüşüm başlatıldı.

Bunun  en büyük göstergesi Cumhur Başkanlığı seçimin de yaşan dı  ismi esamesi bile tanınmayan  bir Cumhuriyet düşmanı ailenin ferdini suudiarabistan menşeli Ekmeleddin denen zatı açıklayarak şok etkisi yarattı büyük tepki çekti. Bu bir BOP projesi temsilcisi RTE yi Cumhur makamına  taşımaya ortak olmaktı. İki turlu bir seçim de kendi partisin den aday olan Emine Ülker Tarhan için imza vermeyin baskısı yapılmış sadece beş yürekli vekil imza vermiştir bunun dışın daki vekiller koltuk sevdası yüzün den kendi felsefesine ihanet etmiştir. CUMHURİYETİ kuran parti kendi eliyle yıkıma destek oluyor KILIÇDAROĞLU görevini yapıyordu.

Daha sonra yapılan genel ve yerel seçimler de YCHP mantığı ve değişimi hızla devam ediyor değişim dönüşüm Emperyal çizgide devam ediyor vekiller ona göre atanıyor partiiçi demokrasi rafa kalkıyor en son refaranduma gelesiye kadar ALTI seçim kaybeden Kılıçdaroğlu koltuğa yapışıyor bırakmıyor bıraktırılmıyor diyet ödemeye devam ediyor.

En son mecliste cumhuriyet yıkıcısı anayasa oylamalarına ohal kapsamın da katılarak meşrulaştırılıyor kavga mücadele havası yaratılıyor halkın gözü boyanmaya çalışılıyor elele akp ile saadet yaşanıyor ülkeyi uçuruma sürüklemeye devam ediyor uygusun ve anti demokratik bir uygulamaya alet oluyor.

Halkımız bu seçim de tüm yürekliliğini ortaya koyarak cesaretle çalışıyor tüm olumsuz koşullara rağmen direniyor sandığa giderek HAYIR çıkmasını sağlıyor fakat YSK kendi çıkardığı yasayı uygulamayarak yandaş bir tutum sergileyerek hileli bir seçime imza atarak yasal olmasını sağlıyor fakat halkın gözün de meşruluğu olmayan bir durum yaratıyor.

BU hukuksuzluk karşısın da halkının cesaretini ve yürekliliğini koruyamayan YCHP Kılıçdaroğlu teslim bayrağını çekiyor itiraz eder gibi yapıyor halkını kandırıyor meclisten çekilmeyi düşünmüyoruz diyor 2019 da hesaplaşırız ayaklarına yatıyor Emperyalist projeye hizmete devam ediyor çünkü onu o makama getirenlere diyet borcu var, Deniz Baykal da basın açıklamasın da maçın ikinci yarısı var saçmalığı ile hemen destek oluyor  aklımızla alay ediyorlar bu konuşmaları ile maalesef. YCHP li vekiller üçkuruşluk vekil maaşı kıyak emeklilik için ülkesini Cumhuriyeti ni maalesef feda ediyorlar.

Sonuç olarak YCHP nin  Y sini atıp özümüze dönmek zorundayız kanla irfanla kurulan bu yüce meclisi ve cumhuriyeti sonuna kadar savunmak vatan ve namus borcudur bu düşünce de olan vekilleri ve toplum önderlerini halkının yanı da mücadele verme mecburiyeti vardır bunu yapmayanlar tarihe kara bir leke olarak başları önde geçecekler dir.  Bu hileli yasa dışı sonuç asla halkın gözün de vicdanın da kabullenilemez ve tanınamaz  bunda ısrarcı olanlar bu ülkede kardeşi kardeşe kırdırılar sonuçları çok ağır olur yol yakınken Cumhuriyet parlamenter hukuk devleti ayarlarına dönmek zorundayız.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK BAYRAMI MIZ KUTLU MUTLU OLSUN NİCE GÜZEL YILLARA VE KUTLAMALARA CUMHURİYET İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı