Haber Üstü Reklam Alanı

LOZAN’IN 94. YILINDA CHP BUNUN NERESİN ‘de ?

25.7.2017
Büyült
Küçült
Haberi YazdırDeğerli dostlar 24 temmuz 1923 te Sevr esaret antlaşması yırtılıp atıldı hilafet ten kurtuluş günü ve Cumhuriyetin Tam Bağımsızlığının ve misaki milli sınırlarının çizilmesi gerçekleşti.

Bu konuda Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğin de İsmet İnönü ve Lozan heyetinin kararlı ve özverili tutumu ile emperyalist devletler diz çöktürülmüş ve büyük bir başarıya imza atılmıştır.

Türkiye cumhuriyetin tapu senedi onuru şerefi olan Lozan antlaşması kazanılmıştır.

Bun dan sonra TBMM çatısı altın da iç isyanlar kararlılıkla bastırılmış mücadele edilmiştir. Cumhuriyetin Devrim ve İlkeleri birer birer hayata geçirilmiş kıza zaman da büyük yol alınmış eğitim tarım ve sanayi de büyük kalkınmalar gerçekleştirilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti nin kurucu unsuru olan CHP nin altı ok ve devrimler çizgisi net bir şekilde bellidir yani namusu dur buna ne kadar çıkıldı ne kadarı günümüzde kaldı neden kırmızı çizgilerden uzaklaşilıyor bunu irdelemek ve gözden geçirmek tartışmak gerek ve iyi analiz etmek ve yön vermek adına değerlendirmeliyiz.

CHP nin tüzük ve proğramını bilmeden NUTUK okumadan ve bunu algılamadıktan sonra malesef Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve CHP nin ideal ve felsefesi kavranamaz bu ülke lafla kurtulmadı ve savunulmadı büyük bir cesaret ve inanç sergilenerek kazanılmıştır.

Günümüz CHP yi ve örgütsel yapılarını incelediğimiz zaman bu ilke ve ideolojiden uzaklaştığını görüyoruz devrim ve ilkelerini sayamayan lar ile doludur menfaat ve çıkar ilişkileri ön plana çıkmıştır.

24 TEMMUZ 1923 gününün önemini kavrayamayanlar ve kavramak istemeyenler CUMHURİYET HALK PARTİ li olamaz ve olmamalıdır yazık oluyor güzel ülkeme ve onun kurucu unsuru olan CHP ye.

Yeniden 19 Mayıs ruhunun geri dönmesi umuduyla diyorum.

YAŞASIN LOZAN

YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE

YAŞASIN CUMHURİYET VE DEVRİMLERİ.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı