Haber Üstü Reklam Alanı

CHP Gaziemir’de Aradığını Arda’da Buldu

5.2.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır31 Mart yerel seçimleri için CHP’de aday adaylık yarışı sona erdi. CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı kim olacak tartışması sürürken, bu ismi ilk belirleyen, düzenlediğimiz ankete katılan Gaziemir Net okurları oldu. 25 Kasım 2018 tarihinde sonuçlanan anketimiz sonucunda birinci çıkan Halil Arda, CHP Genel Merkezi 27 Ocak 2019 tarihinde aday olarak onaylandı.

Gazete olarak çok yakından takip ettiğimiz yerel siyasette gelecek öngörülerimizi, çıkacak sonuçları köşe yazılarımda zaman zaman paylaştık. Aylar öncesinde belirttiğimiz gibi, Halil Arda ismi CHP için Gaziemir’de biçilmiş bir kaftandır. Gaziemir halkının talebi ve baskısıyla neden aday adayı olmadın, sorumluluktan neden kaçtın suçlamasından kurtulmak amacıyla, CHP Genel Merkezinin şans eseri bir hafta uzattığı aday adaylık başvuru süresinin son gününde, verdiği dosya ile başlayan süreç, Arda’nın aday olması ile sonuçlandı. Gaziemir'de Halil Arda için esen olumlu rüzgar, taaa Ankara'ya CHP Genel Merkezine kadar ulaştı.  

27 Ocak’ta başlayan, 28 Ocak sabahı sona eren CHP PM’si sonunda Gaziemir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Halil Arda ismi, yerel kamuoyunda sevinçle karşılandı, CHP Gaziemir kamuoyunun dışında, siyasetle ilgilenmeyen, CHP'li olmayan kamuoyundan da, olumlu çok olumlu tepki aldı. Geçtiğimiz günlerde seçim startını verdiği programa, bindirilmiş kalabalıklar yerine, kendiliğinden gelerek Halil Arda’ya destek olan binlerce Gaziemirlinin, yüzlerindeki mutluluk ve tebessüm hiç bitmedi, duygusal anlar yaşandı. Bu coşkunun yaşanması, Halil Arda isminin ne kadar doğru bir isim olduğunu bir kez daha kanıtladı.  CHP Gaziemir’de, Aday adaylık yarışı sırasında birlik beraberlik mesajları veren, başta on yıldır Gaziemir Belediye Başkanlığı yapan Halil İbrahim Şenol olmak üzere, diğer isimlerde Halil Arda’nın etrafında birleşerek, Gaziemir’in farkını bir kez daha gösterdi.

Aday adaylık yarışı sırasında Halil Arda’nın söylemleri arasında yer alan, rekor oy farkı ile seçimleri kazanırım iddasının gerçeğe dönüşmesi için, çalışmalarını Sarnıç mahalleri, Aktepe, Beyazevler, Emrez ve Binbaşı Reşat Bey Mahallerine kaydırdı. Gaziemir yerelinde oluşan olumlu havayı, diğer mahallelere taşıma adına çalışmalarını hızlandırdı. Ben çok çalışacağım, benim bu çok çalışmamı gören ekibim, daha çok çalışacak diyerek, yan gelip yatan değil, gecesini gündüzüne katarak çalışan bir başkan olacağının sinyallerini verdi. 

Halil Arda, belediye başkan aday adaylığı dosyasını, Gaziemirlilerin baskısıyla aldı. Adaylık çalışmalarını da mütevazi kendi bütçesi ile yaptı. Hiçbir sermaye gurubunun ne desteğini istedi, nede hiçbir kimseye iş aş sözü verdi. Yerel siyasi çekişmelerin tarafı olmadı, kırk yıldır Gaziemir’de siyasetin içersinde ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Mali Müşavir ve Mavi Sürücü Kursu işletmeciliği ile yaşamını idame ettirdi. Gaziemir’in geniş ve saygın bir aile ferdi olma sorumluluğunu itina ile taşıdı. Bilgi ve birikimi, oturmuş karakteri ile Gaziemir’in her sokağında bir anısı ve ayak izi olan Halil Arda ismi, Gaziemir için bir şanstır. Gaziemir’i bir Avrupa ve marka şehir olması adına yapacağı çalışmalar, ilçenin gençlerini, kadınlarını ve yaşlılarını, mutlu edecek, onların önlerini açacak projeleri de hayata geçirecek, bilgi ve birikime sahip bir kimlikle, farkını kısa zamanda hissettirecektir. 

Çağdaş, demokrat, ilerici ve dürüst kişiliğini bu güne kadar hiç bozmamış, Seydiköy sevdalısı, Gaziemir aşığı, eski İzmir müftüsü, Gaziemir’in kurucu belediye başkanı Abdullah Arda’nın torunu, gazetemizin ilk köşe yazarlarından, kızanlık arkadaşım, iyi günümde, kötü günümde beni hiç yalnız bırakmayan, gerçek dost diyebileceğim nadir insanlardan Halil Arda’nın,  CHP’nin Gaziemir Belediye Başkan Adaylık apoletini,  gururla, onurla ve tarihi bir farkla, Belediye Başkanı makamına taşıyacağından, tüm Gaziemirliler gibi benimde hiçbir kuşkum yok. 

Yolun Açık Olsun..

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı