Haber Üstü Reklam Alanı

Kamplaşma Baştan Başladı

7.11.2019
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır



CHP Gaziemir’de delege seçimleri arifesindeyiz. Uzun yıllar sonra tekrar beyaz ve mavi liste yarışına sahne olacak olan delege seçimleri öncesi, CHP Gaziemir kamuoyu cadı kazanına dönmüş durumda. 

CHP Gaziemir İlçe Başkanlığına aday olduğunu aylar öncesi açıklayan ve o günden bu yana çalışmalar yapan Ali Rıza Türkmen’in, ilçe yönetimi ile görüşüp, tüm CHP’yi kucaklayacak tek delege listesi ile seçimlerin yapılması yerine, daha baştan biz mavi listeyiz, biz daha iyi yöneteceğiz söylemleri, CHP Gaziemir kamuoyunu ikiye bölüp, kutuplaşmasına neden oldu.

2017 yılında eski ilçe başkanı Umut Tekin’in yaptığı delege seçimleri sonrası belirlenen delege listesinde, bu güne kadar CHP Gaziemir’e emeği geçmiş, eski yeni ayrım yapılmaksızın, adeta vefa listesi olarak algılanan, aynı özenle hazırlanmış isimlerden oluşmasına, bu seçimler öncesi maalesef, müsade edilmedi. Kamplaşma ve ayrışma daha delege seçimleri öncesi başladı. 

Demokrasi gereği, çok farklı renkte listelerin yarışması kadar normal bir şey olamaz. 2010 yılında benimde aralarında bulunduğum grup, Gaziemir’in ilk mavi listesini çıkartan gruptu. Biz o dönemde, son gün ve saate kadar hazırlanan delege listesinde bizlerinde olmasını, o dönemki ilçe başkan ve sekreterinden istedik, hatta  ısrarla talep ettik. Fakat o dönemin ilçe başkan ve sekreteri, bizlere delege listesinde yer vermeyeceklerini belirtince, mavi listenin hikayesi başladı.

Oysa bu dönemde, CHP Gaziemir İlçe yönetiminden ne öyle bir talep oldu, nede öyle bir beklenti oluştu. Ali Rıza Türkmen’in ilçe başkanlığına aday olacağım, her mahallede liste çıkartacağım söylemi, CHP Gaziemir kamuoyunu kutuplaştırdı, böldü. 

CHP Gaziemir üyeleri ise bu durumdan şikayetçi mi şikayetçi. Bu güne kadar halimizi hatırımızı sormayanlar, yolda geçerken selam vermeyenler, belediyede geçmişte ve bu günde, önemli görevlerde bulunanlar tarafından, sürekli oyunuzu şu renkteki listeye kullanın telefonları aldıklarını ve bu durumdan çok şikayetçi olduklarını belirtiyorlar. 

2017 kongre sürecinde aktif siyasete tekrar dönen, bu dönüş sayesinde, belediye başkanlığına kadar gidecek bir sürecin içersine giren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, ben partimin işine karışmam açıklamalarında bulunmuştu. Bu güne kadar da bu çizgisinde devam ediyor. Fakat Halil Arda’nın beyaz renge siyah demesiyle, evet başkanım o beyaz değil siyah!!! diyecek bir çok isim, son günlerde harıl harıl bir listenin peşine takılmış durumda.  Bu durum Halil Arda’nın ben tarafsızım, ben karışmıyorum söylemlerine gölge düşürmektedir. 

Oysa bu kongre süreçleri, CHP’sini nasıl iktidar yaparız, AKP’den nasıl kurtuluruz, bu güne kadar neden ve niçin iktidar olamadık, partinin siyasi ve ekonomik duruşunun sorgulandığı, iktidara gidecek olan yol haritasının belirlendiği, eleştirilerin yapıldığı bir süreç olmalı. 

Yoksa daha çok İzmir’i  hiç bilmeyen isimleri milletvekili, Karşıyaka siyasetçisi Narlıdere'ye, Narlıdere siyasetçisini Konak'a başkan yapar , yerelde hiç iktidar olamamış Manisa milletvekili referansı ile de atanmış bir çok ilçe belediye başkanımız olur.

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı