Haber Üstü Reklam Alanı

Bize Bizden Başkası Yardım Etmez

14.4.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırÇin de başlayıp dünya ya yayılan korona virüsü, tüm dünya yı etkisi altına aldı. Bu da insanlar üzerinde büyük etkiler bırakacağı şimdilerden belli gibi. Bu değişiklikler psikolojik, iş, kişi ilişkileri gibi aklıma gelenler. Birçok kişi sosyal medya da olumlu (olumlusunu zaman içerisinde göreceğiz), olumsuz birçok sosyal medya kirliliği. 

Şimdi den kestiremiyorum ama an itibarı ile olumsuzlukları insan gözlemleye biliyor. Bana göre şu kesindir ki tüm dünya yı etkisine aldı ve korku, panik insanlar üzerinde, olumsuz etkileri bulunduğu aşikar. Ben aklım erdiğince dilim döndüğünce bir kaç şey yazmak istiyorum affınıza sığınarak. Tabi ki yazacağım her kesim için geçerli değil. 

Kendini bilip yapıcı dil kullanıp, ortamı objektif gözle görüp yorumlayanlar var. Ama ben bir şekilde gücü nispetinde, aklı erdiğince doğru olduğuna inandığı işi yapanları bile tenkit etmeye çalışanların olduğu, her kesimden insanların bulunduğu görülüyor. Tabi ki bu yardımların yanlış yapıldığını düşünenler de var. Böyle bir zamanda, bilebile insanına yanlış yapacak, insanların olduğunu düşünmüyorum. Bu hangi kesimden insan olursa olsun fark etmez. Ama bir kesim insan yanlış ya da doğru, mutlaka eleştiri yapıyor. Bunun yanında yanlış olduğuna inandığı durumu, kendi açısından daha doğru olacağına inandığı doğrusunu, yapıcı ve üsluplu bir şekilde anlatmaya çalışanlarında olduğu var. Ama bu olumlu durum, diğerlerine göre biraz daha az gibi görünüyor.

 Birde bu zor zamanlarda bile siyaset yapmaya çalışanlar da var. Yardımın seni beni olur mu sizce? Bence olmaz, olamaz da. Benim şahsi fikrim, siyaset siyaset zamanında yapılır ve karşısına bir sandık gelir, işte o zaman neye inanıyorsan, neyin sence doğru olduğunu görüyorsan, o kapalı kabin içerisine girip, oyunu ona göre kullanırsın. A-B-C-D ne olursa olsun, oyunu buna göre kullanırsın ve oyunu kullandığına dair imzanı atarsın, işte o zaman siyaset biter. Tabi ki siyaset yapmak isteyen bir partiye kayıt olup, inandığı doğruları orada paylaşıp, faydalı olmaya çalışır. Siyaset yazarak, çizerek başkalarını gaza getirerek yapılmaz. Bu bizlere zarar veriyor ve durum yüzünden tek bir doğrumuz olmuyor, bir yerde buluşamıyoruz. 

Doğru ve yanlış bir tane, kişi ve kişilere göre olmaz. Sosyal medya da her kesimden paylaşımlar var. Paylaşımların altında da birçok yorumlar var. Bazı paylaşımların altında akıl almaz yorumlar ve onlara verilen cevaplar. Akıl alır gibi değil. Esas konu neyse o unutulmuş, konu ile alakası olmayan yerlere kadar gitmiş ve zannedersem, ne konuştuklarını bile unutmuşlar. Bazen de aslı astarı olmayan paylaşımlar ve fotolar. Bunların esas konusu neyse alakası yok ve uydurma. Foto montaj yapılmış, altında da artık konu nereye gidiyorsa, bir sürü yazı ve paylaşımlar, cevaplar. Neden bizler ortak bir payda da buluşamıyoruz, neden bir doğru etrafında toplaşamıyoruz ki. 

Neden bir birimizi üzüp kırıyoruz. Zor günlerde bile bir araya gelemeyen toplumlar, nasıl kalkınır, nasıl doğru yolu bulur ve birbirine faydası olup o kötü durumdan kurtulur. Böyle yapmanın kime faydası olur, kime zararı olur. Bize bizden başkasından fayda gelmez. Olur olmaz şeyler için birbirimizi kırmamalıyız. Her zaman birbirimizin yüzüne bakıyoruz. Tekrar bakacağımız bir yüze, bir daha bakamayacağımız sözler sarf etmeyelim. Bizler her zaman bir birimize lazımız, bize bizden başkası yardım etmez ve elimizden tutmaz. Bunu düşünerek hareket edelim, ona göre davranalım birbirimize.

 Ben bilir kişi değilim. Yanlış olduğunu düşündüğüm gereksiz şeyler yapıldığını düşündüğüm için yazdım. Yoksa kimseye akıl vermek gibi bir durumum yok. Böyle düşünülmesini de istemem. Sadece aklımdan geçenleri sizlerle paylaşmak istedim. 

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı