Haber Üstü Reklam Alanı

10 KASIM ANISINA

10.11.2020
Büyült
Küçült
Haberi YazdırUlu önder Atatürk'ün vefatının gerçekleştiği 10 Kasım Ülkemiz ve Milletimizin yaslarından biridir. 1938 yılından bu yana, her 10 Kasım Ata'mızın aramızdan ayrılışının hüznünü yaşıyoruz. Bu sene de aramızdan ayrılışının 82. yılında saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz, arıyoruz.

Bizler Türk Milleti için her 10 Kasım, ATA mızın bize bıraktığı Milli Bayramlar, Devrimler, İlkeleri ile hiçbir zaman unutmadan ve aklımızdan çıkarmadan minnet, saygı, ve sevgi ile anıyoruz. ATATÜRK “Beni görmek demek, sadece yüzümü görmek demek değil, benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafi dir ” demiş. Bu yüzdendir ki ben ATATÜRK ü sevmiyorlar diye moralimi bozmam ve kimseye de kızmam. Çünkü ATATÜRK ü sevmek, anlamak herkesin idrak edeceği bir durum değildir. ATATÜRK ü sevmek ve anlamak için sezgi gücü ve inanın her şeyden önce de beyin olması lazım. Bunları anlamayan beyinlerin sevmesini beklemem ama saygı duymasını beklerim. Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz, zorla olanından da hayır gelmez.

Okumayan, yargılamayan toplumlarda her zaman geri kalmaya ve birilerinin himayesine girmeye mahküm kalır. Dökme suyla değirmen dönmez, okuyacak, anlayacak ve doğruyu bileceksin. Doğruyu öğrenmekten kaçmamalıyız ama ATATÜRK ü anlamak sevmek doğarken kazanılan bir duygudur. Bu da aileler sayesinde olur. Özünde, kökünde ne varsa dışa o vurur. Bu yüzden ATATÜRK çü doğarken olunur, sonradan olunmaz. Koskoca dünyamız da kendi ülkelerinin kurucuları olan, kendi milleti tarafından kahraman kabul edilen ve dünya tarihinde yer etmiş büyük insanlar, her zaman ATÜRK e büyük bir hayranlık, minnet, saygı ve sevgi duymuş, fikirlerini de ülkelerinde uygulamışlardır, takdirle karşılamışlardır. 

Küba lideri Fidel Castro” Tanrı nın Türk Milletine en büyük hediyesi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tür” demiş. Franklin Roosevelt( ABD Başkanı) “ Benim üzüntüm Mustafa Kemal ATATÜRK ile tanışmak hususunda ki şiddetli arzumun gerçekleşmiş olmasına artık imkanımın kalmamış olmasıdır” demiş. Winston Churchill(İngiltere Başbakanı)” Savaşta Türkiye yi kurtaran, savaştan sonra da Türk Ulusunu yeniden dirilten ATATÜEK ün ölümü, yalnız yurdu için değil, Avrupa içinde en büyük kayıptır. Her sınıf halkın ATATÜRK ün ardından döktükleri içten gözyaşları bu büyük kahramana ve modern Türkiye nin ATA sına layık tezahürden başka bir şey değildir” demiş. 

Ülkenin her tarafı düşmanlarla çevrilmiş, o zaman için yokların çok olduğu zaman da Başkomutan olarak Silah arkadaşları ile beraber, ülkenin her köşesinde gözü olan ülkelerden temizleyip, tutsak yaşatmayarak Türkiye Cumhuriyetini bağımsızlığına kavuşturmuştur. ATATÜRK ün 100 yıl önce söylediği sözlerin kendisinin ne kadar ileri görüşlü olduğunu ve halkını ne kadar sevdiğinin bir göstergesi olduğu göz ardı edilemez. Atatürk devrimleri günümüzde birçok ülkede temsil sayılır. Dünya da bir çok ülke de Atatürk devrimleri, örnek teşkil etmiştir. Bu sayede görülüyor ki Atatürk uluslararası bir dünya görüşünün sahibidir. 

Her Türk vatandaşının görevi Atatürk'ü her 10 Kasım'da anmak ve anlamaktır ve sonra nesillere anlatmaktır. Bir 10 Kasım sabahı saat 9:05 geçe sirenler çalıyor. ATATÜRK ü sayan, seven ve anlayan insanlar olarak gözlerimiz dolarak, mavi gözlü, sarı saçlı dünya liderimizi ATATÜRK ümüzü gurur duyarak anıyorum ve arıyorum. 

Elimde olsa 10 Kasım ı takvim sayfalarından çıkarıp, silmek isterdim. ATATÜRK her zaman Türk Milletini kendinden, sağlığından üstün tutmuştur. Bu bile saygıyı hat ettiriyor. Bizler görmedik, seni yaşamadık ama ben biliyorum ki, o gün nasıl bütün TÜRKİYE YAĞMUR YAĞMADAN ISLANDIYSA, bu günde YAĞMUR YAĞMADAN ISLANIYORUZ sana saygı duyanlar, seni sevenler, seni anlayanlar olarak

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı