Haber Üstü Reklam Alanı

Dilara Fındıkoğlu’ndan alışılmışın dışında bir düğün koleksiyonu

30.6.2018
Büyült
Küçült
Haberi Yazdır

Aşkın sonsuz biçimi olduğuna inanan Dilara Fındıkoğlu, cinsiyet rollerine meydan okuyan koleksiyonuyla geleneksel tanımların dışına çıkıyor. Damatlar gelinlik ya da gelinler damatlık giyemez mi?Moda dünyasının isyankar kızı Dilara Fındıkoğlu, devrim niteliğindeki düğün kreasyonuyla aşkı sınırları olmadan kutluyor. Bu hafta yeni koleksiyonunu Instagram’da duyuran Fındıkoğlu, kendi ütopyasındaki özgür aşkı tasarımlarıyla anlatıyor.

Aşkın sonsuz biçimi olduğuna inanan Dilara Fındıkoğlu, cinsiyet rollerine meydan okuyan koleksiyonuyla geleneksel tanımların dışına çıkıyor. Damatlar gelinlik ya da gelinler damatlık giyemez mi? Geleneksel düğün endüstrisi bu tip istekleri görmezden gelirken, Fındıkoğlu son koleksiyonuyla herkese istediğini veriyor. Kırmızı, siyah ve pembe gibi alışılmışın dışında yoğun renklerin başrolde olduğu koleksiyonunda, gelinlikler ve damatlıklar bireyselliğe vurgu yapan özgün kimlikleriyle dikkat çekiyor.

Vogue Türkiye’nin haberine göre; İngiliz aktivist/model Saffiyah Khan da Dilara Fındıkoğlu'nun fantastik gelinleri arasında. Khan siyah bir gelinlikle tek başına poz vererek, ”Aşk yalnızca iki kişiyle alakalı değil, ayrıca insanın kendisi sevmesiyle alakalıdır.” mesajını veriyor.

Fındıkoğlu, kendi tasarım manifestosundaki gotik stil kodlarını düğün koleksiyonunda karanlık bir şekilde romantikleştiriyor. ”Aşkın için ölür müsün? Aşkın cinsiyeti, ırkı ve sınırları yoktur.'' mottosuyla yola çıkan Dilara Fındıkoğlu, koleksiyonunu aşklarını kaybeden, aşkı hiç yaşamayan, evliliğe zorlanan ya da toplumun geleneklerini takip etmemeyi seçip, önce kendini sevmeyi seçen tüm kadınlara ithaf ediyor.

Aşkın, toplum ve hukuk tarafından dayatılan etiketlere bağlı kalmadan özgür bir şekilde yaşanıldığı bir ütopya hayal eden Fındıkoğlu, yalnızca kadınlar için değil erkekler için de tasarlıyor.

Her türlü hakkı saklıdır.

Yorumlar - Toplam ( 0 ) Yorum Yapıldı.

Yorum yazmak için üye girişi yapınız! Üye Girişi

 Yorumlar

Henüz Yorum yapılammış. ilk yorumu yapan siz olun...

Reklam Alanı

Diğer Haberler

Kadıköy’de sahne aldığı mekanda şarkı söylerken Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği gerekçesiyle 10 ay hapse çarptırılan sanatçı Zuhal Olcay’ın cezası suçu alenen işlediği...

A9 televizyon binasındaki 'görüntü arşivine' de el konuldu. Emniyet'te oluşuturulan özel ekip, hard disklerdeki binlerce saatlik görüntüyü incelemeye aldı. Bilgisayarl...

Senarist ve yönetmen Gani Müjde, oğlunun ismiyle esprili tweet atan Pucca'nın evinin polisler tarafından aranmasına tepki gösterdi.

Bensu Soral, geçen gün Levent’te yer alan bir AVM’de objektiflere yansıdı.

Sıla önceki gün Nişantaşı’nda özel bir hastane çıkışı görünütlendi. Sıla, “Önemli bir durum yok. Dermatolog da ufak bir işlem vardı” dedikten sonra Eczane’den doktoru...